اخبار ورزشی

/هفته بیست و دوم لیگ برتر/
منچستریوناتید در آستانه صدرنشینی

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال منچستریونایتد در صورت پیروزی مقابل بولتون صدرنشین لیگ برتر خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، منچستر فردا در ادامه پیكارهای لیگ برتر‌ با بولتون دیدار می كند.
تیم منچستریونایتد با 44 امتیاز و یك بازی كمتر در مكان دوم جدول پس از لیورپول 46 امتیازی قرار دارد. این تیم در صورت كسب برد در زمین حریف می تواند به صدر جدول صعود كند. مصاف لیورپول و اورتون در روز دوشنبه انجام خواهد شد و مشخص نیست كه لیورپول برنده این دیدار شود.

برنامه سایر مسابقات فردا به این شرح است:
بلكبرن - نیوكاسل
چلسی - استوك
منچسترسیتی - ویگان
ساندرلند - آستون ویلا
وستهام - میدلزبرو

جدول رده بندی:
1- لیورپول 46 امتیاز-21 بازی
2 - منچستریونایتد44 امتیاز-20 بازی
3 - چلسی42 امتیاز-21 بازی
4 - آستون ویلا41امتیاز-21 بازی
5 - آرسنال38امتیاز-21 بازی

در ادامه جنایات ددمنشانه صهیونیست ها در غزه صورت گرفت
شهادت 3 ملی پوش فلسطینی و بازداشت دو بازیكن فوتبال

خبرگزاری فارس: هر چند شهادت گسترده مردم مظلوم غزه، این روزها اجازه اعلام آمار دقیق نمی دهد اما در این میان شهادت 3 ملی پوش تیم فوتبال فلسطین برای جامعه فوتبال كشورهای اسلامی خبری دردناك و ناراحت كننده بود.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از رویترز، سه تن از فوتبالیست های سرشناس فلسطینی در بمباران روزهای اخیر نوار غزه به شهادت رسیده و دو بازیكن كلیدی این تیم نیز بازداشت شده اند.
در سه روز اخیر سه تن از فوتبالیست های سرشناس ساكن غزه از جمله یكی از بازیكنان فعلی تیم ملی فوتبال فلسطین اهل جنوب اراضی اشغالی در حملات جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به این سرزمین ها به شهادت رسیدند.
اتحادیه فوتبال فلسطین در بیانیه وب سایت خود شهادت ایمان الكرد بازیكن پیشین تیم ملی فوتبال فلسطین به همراه سه فرزند خود در بمباران دو روز گذشته را تایید كرده است.
قسان بلاوی سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال فلسطین شهادت الكرد را ضایعه ای تلخ برای جامعه فوتبال فلسطین و دیگر بازیكنان فوتبال هم دوره وی توصیف كرد.
اتحادیه فوتبال فلسطین همچنین در خبری جداگانه اعلام كرد: واجح مشتهی از بازیكنان تیم ملی فوتبال فلسطین در بازی های المپیك نیز در بمباران های هوایی هفته اخیر به شهادت رسیده است.
متاسفانه ورزشگاه رفح غزه نیز در بمباران چند روز اخیر جنگنده های رژیم غاصب صهیونیستی به شدت آسیب دیده است و بخش های عمده ای از آن تخریب شده است.
این در حالی است كه فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) چندی پیش جایزه ویژه پیشرفت در فوتبال را با تمام كمبودها و مشكلات به فدراسیون فوتبال فلسطین اهدا كرده بود.
اكنون این سوال پیش می آید كه اگر مدعیان دفاع از صلح و دوری از سیاست در سازمان جهانی فیفا همچنان بر بی طرفی خود در فوتبال حرفه ای جهان اصرار دارند و با هرگونه اعمال قدرت سیاسی یا نظامی در ورزش مخالفند چرا شهامت قرارگیری برابر فدراسیون فوتبال اسرائیل را نداشته و هیچ اقدامی در مورد تحریم فوتبال این حكومت نامشروع و بی ریشه انجام نمی دهند؟
در زمانی كه كوچكترین تخلف قابل چشم پوشی از یك كشور اسلامی تهدید جدی تحریم از سوی فیفا را به دنبال دارد آیا چنین جنایت های مربوط به عالم ورزش از سوی فدراسیون فوتبال رژیم غاصب صهیونیستی نباید با تحریم قاطع فیفا همراه باشد؟

تمرین استقلال تحت تاثیر بازی تیم ملی

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال استقلال امروز در حالی تمرین خود را پیگیری كرد كه اعضای این تیم پیگیر نتیجه بازی تیم ملی بودند.


به گزارش خبرگزاری فارس، تمرین استقلال امروز ساعت 15 در زمین دستگردی آغاز شد.

* قبل از شوع تمرین امیر قلعه نویی 10 دقیقه برای شاگردان خود صحبت كرد.

* ابراهیم تقی پور به همراه ملی پوشان از جمله غایبان تمرین بودند. مشكل تقی پور مصدومیت است.

* امید روانخواه زیر نظر امین نوروزی به دویدن دور زمین پرداخت.

* هاشم بیك زاده با تاخیر در محل تمرین حاضر شد.

* از این جلسه تمرینی فقط 10 نفر دیدن كردند.

* بازیكنان و كادرفنی این تیم در جریان تمرین مدام دنبال نتیجه بازی تیم ملی مقابل سنگاپور بودند.
تیم استقلال خود را برای بازی مقابل برق شیراز آماده می كند.

برای یك فصل دیگر
كاناوارو قرارداد خود را با رئال مادرید تمدید می كند

خبرگزاری فارس: مدافع ملی پوش رئال مادرید برای تمدید قرارداد خود آماده می شود.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آس اسپانیا، فابیو كاناوارو بهترین بازیكن جهان در سال 2005 میلادی قصد دارد قرارداد خود را برای یك فصل دیگر با رئال مادرید تمدید كند.
این درحالی است كه كاناوارو بارها در سخنان خود از بازگشت به ایتالیا گفته ولی اكنون به نظر می رسد قصد ماندن در رئال مادرید را داشته باشد.

پیشنهاد نجومی منچسترسیتی به مهاجم میلان
100 میلیون برای كاكا

خبرگزاری فارس: باشگاه منچسترسیتی در نظر دارد برای خرید مهاجم برزیلی میلان مبلغ 100 میلیون یورو اختصاص دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آس اسپانیا، كاكا از سوی باشگاه منچسترسیتی پیشنهادی نجومی دریافت كرده و سفر وكیل اول او به انگلیس بی ارتباط با پاسخ مثبت به این پیشنهاد نیست.
ریكاردو ایسون دوس سانتوس ملقب به كاكا این روزها در برزخ انتخاب قرار دارد چرا كه تركیب رویایی میلان برای او محل مناسبی جهت قرارداد با حامیان مالی بزرگ جهان محسوب می شود.

از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال
آراگونس بهترین مربی سال 2008 جهان شد

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا در رقابت های جام ملت های 2008 اروپا به عنوان مربی سال جهان برگزیده شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال جهان روز سه شنبه (امروز ) اعلام كرد لوئیس آراگونس با كسب 252 امتیاز به این عنوان نائل شد.
این مربی كه تیم كشورش را به مقام قهرمانی اروپا رساند، از بیشترین بخت و اقبال برای كسب عنوان مربی سال برخوردار شد.
این گزارش حاكی است در این گزینش گاس هیدینگ (145 امتیاز) ، فاتح تریم( تركیه-72 امتیاز) ، سرجیو دانیل باتیستا (آرژانتین-62 امتیاز) و یواخیم لو(آلمان-48 امتیاز) ، دوم تا پنجم شدند.

جدول رده بندی بهترین مربیان جهان به این شرح است:
1- لوئیس آراگونس- 252 امتیاز
2- گاس هیدینگ- روسیه-145 امتیاز
3- فاتح تریم،- تركیه- 72 امتیاز
4- سرجیوباتیستا - آرژانتین - 62 امتیاز
5- یواخیم لو-آلمان -48 امتیاز
6- حسن شیتا-مصر46 امتیاز
7- فابیو كاپلو-انگلیس- 38 امتیاز
8- جراردو دانیل مارتینو-پاراگوئه-36 امتیاز
9- كارلوس دونگا- برزیل-24 امتیاز
10-مارچلو لیپی-ایتالیا- 18 امتیاز
11-اسلوان بیلیچ ارواتسكا17 امتیاز
12-ماركو فان باستن-هلند16 امتیاز
13 -لوئیس فلیپه اسكولاری-پرتغال 16 امتیاز
14 -روبرتو دونادونی -ایتالیا -12 امتیاز
15 -سامسون سیاسیا-نیجریه -11 امتیاز
16-اتوئو ره هاگل- یونان - 8 امتیاز
17-ژان فرانسوا داستارت -بلژیك 7امتیاز
18-مارچلو بیله سا- شیلی- 6 امتیاز
19- جیووانی تراپاتونی- ایرلند-5 امتیاز

ظهر امروز ارائه شد
پیشنهاد 85 میلیون یورویی رئال مادرید به رونالدو

خبرگزاری فارس: باشگاه رئال مادرید ظهر امروز رسما پیشنهاد نجومی خود را به وكیل اول مهاجم پرتغالی منچستریونایتد ارائه كرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، مقامات رئال مادرید یك روز پس از انتخاب كریستیانو رونالدو به عنوان برترین بازیكن سال 2008 میلادی توسط فیفا پروژه خرید وی را بسیار جدی پیگیری كردند و با پیشنهاد تاریخی خود قصد دارند برای این پروژه را به فرجام برساند.
در این راستا پدراگ میاتوویچ نایب رئیس باشگاه رئال مادرید ظهر امروز به دفتر وكیل اول این بازیكن؛ خورخه مندس؛ رفت و پیشنهاد این باشگاه را به مبلغ 85 میلیون یورو رسما تقدیم وی كرد.
به نظر می‌رسد گلزن اول منچستریونایتد دیگر بهانه‌ای برای رد این پیشنهاد نداشته باشد.
مسئولان رئال مادرید منظر پاسخ رونالدو هستند.

استقلال با دو اسپانسر در لیگ حضور می یابد

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال استقلال تهران در ادامه لیگ با دو اسپانسر در رقابت ها شركت می كند.


به گزارش خبرگزاری فارس، مسئولان باشگاه استقلال برای تامین منابع مالی خود با یك شركت دیگر برای حمایت مالی به توافق رسیدند.
بر اساس این توافق روی پیراهن های استقلال از بازی مقابل برق شیراز كه شنبه هفته آینده برگزار می شود نام دو اسپانسر وجود خواهد داشت.
بازار موبایل ایران روی پیراهن و اسپانسر دوم پشت پیراهن آبی پوشان نقش خواهد بست.

امتناع قلعه‌نویی از گفت و گو با رسانه‌ها
قلابدوز: در دیدار رسمی استقلال 5 گل به ما می زد

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال همای تهران گفت: اگر مسابقه رسمی بود استقلال می توانست با اختلاف 5 گل ما راشكست دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس، اصغر قلابدوز پس از پیروزی 2 بر یك برابر استقلال تهران در جمع خبرنگاران گفت: بازی خوبی بود. بازیكنان ما هر آنچه در توان داشتند در میدان اجرا كردند، اما معتقدم تفاوت زیادی بین بازی‌های دوستانه و بازی‌های رسمی وجود دارد.
وی افزود: اگر این دیدار، رسمی بود مطمئنا استقلال می‌توانست 5 گل به ما بزند. در این دیدار تداركاتی بازیكنان ما با تمام توان بازی كردند. آنها اگر همه تیم‌ها را در مسابقه لیگ یك مانند استقلال فرض كنند می‌توانیم نتایج خوبی در مسابقات دسته اول بگیریم.
سرمربی تیم هما در مورد تعلیق این باشگاه به دلیل شكایت بازیكنان سابقش گفت: چنین خبری را من نشنیده‌ام ولی اگر صحت داشته باشد؛ با تلاش مسئولان باشگاه هما و شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران این مشكل به زودی حل خواهد شد.
گفتنی است امیر قلعه‌نویی در پایان این دیدار حاضر به گفت و گو با خبرنگاران نشد و به بهانه كسالت از مصاحبه با خبرنگاران امتناع كرد.

اكیپ : بخت رونالدو برای كسب عنوان مرد سال جهان زیاد است

خبرگزاری فارس: بر اساس پیش بینی یك روزنامه ورزشی چاپ فرانسه بخت بازیكن پرتغالی تیم منچستریونایتد برای كسب عنوان مرد سال اروپا بیشتر از همه است.


به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه اكیپ فرانسه در گزارشی كه روز دوشنبه (امروز) منتشر شد،‌عنوان كرد به احتمال فراوان كریستانو رونالدو به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب خواهد شد.
این روزنامه افزود: در كنار كریستانو رونالدو ،‌نامزدهای همچون فرناندو تورس(لیورپول)،‌لیونل مسی( بارسلونا)، ژابی هرناندز(بارسلونا‌) و كاكا (آ.ث.میلان) بخت كسب این عنوان را دارند، اما به علت درخشش بیشتر رونالدو در سال 2008 و كسب دو جایزه مجله فرانس فوتبال و فیپرو، او بیش از چهار نامزد دیگر بخت گزینش دارد.
این پیش بینی در حالی است كه رونالدو و چهار نامزد دیگر ،‌اینك در سوئیس به سر می برند. قرار است امروز عصر در جریان مراسمی در شهر زوریخ مرد سال 2008 جهان برگزیده شود.

/در حاشیه جلسه معارفه مدیرعامل پرسپولیس/
خداحافظی عجیب مصطفوی از باشگاه پرسپولیس

خبرگزاری فارس: داریوش مصطفوی به طرز عجیبی از باشگاه پرسپولیس خداحافظی كرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفوی پس از جلسه تودیع و معارفه ابتدا به كلیه طبقات باشگاه رفت. سپس در مقابل درب ورودی با بالا بردن دست‌های خود از باشگاه خداحافظی كرد. وی به شوخی به خبرنگاران گفت:"من تسلیم باشگاه پرسپولیس هستم".

* روابط عمومی باشگاه پرسپولیس از برگزاری این جلسه كاملا بی‌اطلاع بود. همین مورد باعث بی‌نظمی در جلسه امروز شد.

* محمد حسین نژاد فلاح عضو هیئت مدیره پرسپولیس پس ازجلسه امروز به باشگاه پرسپولیس آمد و در جلسه هیئت مدیره شركت كرد.

* عباس انصاری‌فرد مدیر عامل جدید پرسپولیس صبح امروز با حضور در دفتر كاشانی به مدت 20 دقیقه با او صحبت كرد و اجازه حضور در باشگاه پرسپولیس را گرفت. كاشانی برای او آرزوی موفقیت كرد.

گزارشی از آخرین وضعیت حریف ایران/
سرمای تهران مشكل اصلی بازیكنان سنگاپور

خبرگزاری فارس: سرمای تهران مشكل اصلی بازیكنان سنگاپور برای رویارویی با تیم ملی ایران محسوب می شود.


به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران در اولین مسابقه از مرحله مقدماتی جام ملت های 2011 آسیا روز چهارشنبه هفته جاری با تیم ملی سنگاپور در ورزشگاه آزادی دیدار خواهد كرد.
كاروان سنگاپور روز شنبه با 25 نفر كه 20 نفر از آنها بازیكنان این تیم هستند وارد تهران شده و در هتل استقلال اقامت دارند.
در روزهای گذشته سنگاپوری ها زیر نظر كادر فنی تیمشان تمرینات منظمی را در ورزشگاه شماره 2 آزادی برگزار كرده اند و امیدوارند بتوانند در آزادی حداقل امتیاز را از ایران بگیرند.
مشكل اصلی سنگاپور مصدومیت 5 بازیكن كلیدی این تیم محسوب می شود. آنها قبل از سفر به ایران با این معضل روبرو شدند.
تیم 20 نفره سنگاپور همراه با 5 بازیكن مصدوم، نوح رحمان ( از ناحیه زانو و ساق پا)، موستافیك (آرنج)، جان ویكینسون (ساق پا)، ریدهوان محمد (آرنج) و علم شاه (زرد پی) در بازی های دوستانه دوبی شركت كرد‌، اما به گفته مسئولان این تیم، بازیكنان مصدوم سنگاپور آماده بازی شده اند.
كامل نوح رحمان، بازیكن كلیدی تیم ملی سنگاپور است كه مصدومیتش همه را نگران كرده بود، اما بنا بر آخرین اظهارات كادر پزشكی مصدومیت این مدافع برطرف شده و می تواند برابر ایران بازی كند.
سنگاپور قبل از سفر به تهران در دیداری دوستانه با پاختاكور، تیم ششم رده باشگاهی ازبكستان دیدار كرد. این مسابقه در دوبی امارات با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید.
سردی هوای تهران یكی از مشكلات فعلی بازیكنان سنگاپور قلمداد می شود. آنها تجربه بازی كردن در دمای یك درجه بالای صفر را ندارند. برخی بازیكنان این تیم اعلام كرده اند برای نخستین بار است كه در چنین آب و هوایی به میدان می روند.
كادر فنی سنگاپور اعلام كردند آخرین مسابقه تیم ملی ایران برابر چین را دیده اند و معتقدند ایران با همان روش و با همان بازیكنان به مصاف آنها خواهد آمد.
دیدار تیم های ایران و سنگاپور روز چهارشنبه ساعت 15 به وقت تهران برگزار خواهد شد.
ایران، سنگاپور، اردن و تایلند در گروه E جام ملت های آُسیا 2011 قرار دارند.

استقلال با اسپانسر جدید در لیگ قهرمانان آسیا

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال استقلال تهران با اسپانسر جدید در لیگ قهرمانان آسیا شركت می كند.


به گزارش خبرگزاری فارس، در شرایطی كه شنیده می شود بعضی از بازیكنان استقلال به دلیل مسائل مالی و مشكلاتی كه دارند ناراحت هستند مسئولان این تیم اعلام كرده اند قرار است به زودی با جذب یك اسپانسر جدید به وضعیت مالی آنها رسیدگی كنند.
به گفته روابط عمومی استقلال قرار است این باشگاه با وجودی كه با بازار موبایل ایران برای نیم فصل دوم قرارداد بسته است برای لیگ قهرمانان آسیا با حامی مالی جدید در این مسابقات شركت كند.

روزنامه آس: مسی فراتر از فوتبال جهان است

خبرگزاری فارس: روزنامه پر تیراژ آس اسپانیا بازی لیونل مسی را فراتر از فوتبال جهان دانست.


به گزارش خبرگزاری فارس، مانوئل استبان نویسنده آس اسپانیا در تحلیل خود نوشت: واضح بود كه بارسلونا بسیار بهتر از اوساسونا بازی می كند اما برتری نفر به نفر بارسا نسبت به اوساسونا نمی تواند بازی زیبای لیونل مسی را تحت الشعاع خود قرار دهد.
مسی بسیار بهتر از كریس رونالدو بازی می كند. همه كارشناسان جهان در انتظار انتخاب مستقل و به دور از جهان تبلیغات فیفا هستند.

دوشنبه 23 دی 1387

قرعه كشی AFC كاپ برگزار شد

نویسنده: امین میرزایی   

قرعه كشی AFC كاپ برگزار شد

خبرگزاری فارس: با قرعه كشی روز دوشنبه AFC كاپ 2009 این رقابت های باشگاهی به طور رسمی آغاز شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، در قرعه كشی امروز در كنفدراسیون فوتبال آسیا 29 تیم در هشت گروه چهار تیمی قرارگرفتند. سه تیم هم بعد از روشن شدن نتایج بازی های پلی آف لیگ قهرمانان به AFC كاپ سقوط می كنند تا برای اولین بار 32 تیم در این بازی ها حضور داشته باشند.
پنج گروه از بازی ها به تیم های غرب آسیا اختصاص دارد و سه گروه شامل تیم های غرب می شود.
المحرق مدافع عنوان قهرمانی در گروه E در كنار الفیصلی اردن كه فینالیست سال 2006 بود و المجد سوریه قرار گرفته است. بازنده پلی آف غرب آسیا لیگ قهرمانان بین شارجه امارات، دمپو هند نیز تیم چهارم جدول می شود.
الكرامه كه تاكنون در لیگ قهرمانان بود و در سال 2006 تا فینال این رقابت ها هم بالا رفت و درنهایت مغلوب جئونبوك موتورز شد.
در گروه D با كویت اس سی دیگر تیم با تجربه در لیگ قهرمانان آسیا و الوحدات اردن و موهان باگان هند رقابت می كند.
دیگر تیم با تجربه لیگ قهرمانان الزورا عراق است كه بعد از تغییرات لیگ قهرمان به AFC كاپ سقوط كرد و اكنون با نایب قهرمان سال 2007 صفا لبنان، السویق عمان و هلال یمن جدال خواهد كرد.
از هر گروه دو تیم به مرحله شانزده صعود می كنند كه فقط یك بازی برگزار می شود.


گروه های هشتگانه AFC كاپ:

گروه A: الاحد لبنان، بوسایتین بحرین، طیلال یمن و نفتچی ازبكستان
گروه B : الزورا عراق، صفا لبنان، السویق عمان و هلال یمن
گروه C : العربی كویت، اربیل عراق، المحرق لبنان و الروبا عمان
گروه D : الكرامه سوریه، كویت اس سی، الوحدات اردن و موهان باگان هند
گروه E: الفیصلی اردن، المجد سوره ، المحرق بحرین و بازنده پلی آف غرب آسیا
گروه F: ساوت چاینا هنگ كنگ، وی بی مالدیو، جوهور مالزی و بازنده پلی آف 2
گروه G: ای سی بی هانوی، چونبوری ویتنام، ایسترن اتلتیك هنگ كنگ و كداه مالزی
گروهH: والنسیا مالدیو، بیامكس بین دونگ ویتنام، هوم یونایتد سنگاپور و بازنده پلی آف 1

این بازی ها از 10 مارچ شروع می شود و تا 19 می ادامه دارد. بازی ها در مرحله شانزده نیز روز 26 می برای تیم های غرب آسیا و 23 ژوئن برای تیم های شرق آسیا خواهد بود.

بازی های نیمه نهایی در 15 و 30 سپتامبر و نیمه نهایی روز 15 و 21 اكتبر است. دو بازی رفت و برگشت فینال هم 27 اكتبر و 3 نوامبر خواهد بود.

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic